2. Amatör Denizcilik Eğitimi Yakında

Güz dönemi yapılan ilk Amatör Denizcilik Eğitimi’ne yoğun ilgiden dolayı ikincisi düzenlenecektir. İstanbul Liman Başkanlığı, YTÜ Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi ve YTÜ Gemi ve Denizcilik Kulübü’nün ortaklaşa düzenleyeceği Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı olan 2023 yılına kadar en az bir milyon vatandaşımıza “Denizcilik Kültürünü” aşılamak amacıyla verilecek Amatör Denizcilik eğitimi sonrasında sınav ile Amatör Denizci Belgesi düzenlenecektir.

“Denizci Millet Denizci Ülke” hedefine ulaşmak, insanlarımızın yüzünü denizlere çevirerek ufkun ötesini görmelerini sağlamak amacıyla düzenlenecek etkinliğimize davetlisiniz.

YTÜ Gemi ve Denizcilik Kulübü tarafından 7.’si düzenlenen gemi inşaatı, savunma sanayi, yat tasarımı, denizcilik sektörlerinden temsilcilerin katıldığı Gemi Mühendisliği Zirvesi‘nin hemen akabinde gerçekleştirilecektir.
Amatör Denizci Belgesi ile dünyadaki tüm deniz ve okyanuslarda boyu 24 metreyi geçmeyen ve ticari amaçla kullanılmayan tekneleri kullanabilme yeterliliğine sahip olacaksınız. Bu belge denizler üstünde bir nevi pasaport görevi görmektedir.

Başvuru formu: Amatör Denizcilik Eğitimi Başvuru Formu

Bir cevap yazın