8 Mart Yakamoz Etkinliği

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla GEMİMO (Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası) ve WISTA Türkiye tarafından Büyük Kulüp’te düzenlenen Yakamoz: Dünya ve Kadın Networking Event’e bölümümüzü temsilen katılım sağladık. Etkinliğe denizcilik sektörünün bir çok mensubu katıldı. Açılış konuşmasını yapan GEMİMO Başkanı Feramuz Aşkın ve WISTA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nazlı Selek’in ardından İMEAK DTO Başkanı Metin Kalkavan konuşmasını gerçekleştirdi. Kadınların denizcilik serüvenindeki yerine de değinen Kalkavan’ın ardından TURMEPA ve BIMCO Başkanı Dr. Şadan Kaptanoğlu söz aldı.

Kaptanoğlu’nun konuşmasının ardından ödül törenine geçildi ve geçen yıl denizcilik sektöründe kadınlara olan yaklaşımlarından dolayı bazı şirket ve isimlere ödül verildi.

Ödül alan oyuncu Demet Akbağ ve Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Özkaya Matraş’ta etkinliğe katılanlar arasındaydı. Ödül töreninin ardından katılımcılar tanışmaya ve sohbet etmeye devam ettiler, ilerleyen saatlerde canlı müzik eşliğinde eğlence devam etti.

Bir cevap yazın