Amatör Denizcilik Eğitimi

Okulumuzda gerçekleşecek olan Amatör Denizcilik Eğitimi etkinliğine davetlisiniz, 14 Aralık 2018 Cuma saat 15:00’da YTÜ Oditoryum’unda başlayacak olan eğitim ile tüm dünya denizlerinde geçerli 24 metreye kadar ticari olmayan tekneleri kullanabilme yeterliliğine sahip olacaksınız.

İstanbul Liman Başkanlığı, YTÜ Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi ve YTÜ Gemi ve Denizcilik Kulübü’nün ortaklaşa düzenleyeceği Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı olan 2023 yılına kadar en az bir milyon vatandaşımıza “Denizcilik Kültürünü” aşılamak amacıyla verilecek Amatör Denizcilik eğitimi sonrasında sınav ile Amatör Denizci Belgesi düzenlenecektir.

“Denizci Millet Denizci Ülke” hedefine ulaşmak, insanlarımızın yüzünü denizlere çevirerek ufkun ötesini görmelerini sağlamak amacıyla düzenlenecek etkinliğimize davetlisiniz.

Amatör Denizci Belgesi ile dünyadaki tüm deniz ve okyanuslarda boyu 24 metreyi geçmeyen ve ticari amaçla kullanılmayan tekneleri kullanabilme yeterliliğine sahip olacaksınız. Bu belge denizler üstünde bir nevi pasaport görevi görmektedir.

Amatör Denizci Eğitimi

Katılmak ve Amatör Denizci Belgesi’ne sahip olmak için gerekenler şunlardır:

• 1 vesikalık resim
• KBB ve göz hekimliğinden alınmış “Amatör Denizci Olur” sağlık raporu (Ehliyetiniz varsa bu sağlık raporuna gerek yoktur, ehliyetinizin fotokopisini getirmeniz yeterli olacaktır. GMİM öğrencileri için “Gemi Adamı Olur Sağlık Raporu”nu yanlarında bulundurmaları yeterlidir.)
• Dilekçe
• Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Ödemeler (odemeler.udhb.gov.tr) sisteminden “Liman İşlemleri” başlığı altında “Yeterlik Belgesi” için CCode alınarak Halkbank’asına 32.10 TL yatırılıp dekontun alınması gerekmektedir.
• Nüfus cüzdan fotokopisi (Ehliyetinde T.C Kimlik No’su yazanlardan istenmeyecektir.)

Etkinliğimiz herkese açıktır.
18 yaşından küçükler için veli/vasi muvafakatnamesi gerekmektedir.

Bilgilendirme metni için: ADB Bilgilendirme Metni
Dilekçe formu için: ADB Dilekçe Formu

Ayrıntılı bilgi ve başvurmak için: Amatör Denizcilik Eğitimi Katılım Formu

Bir cevap yazın