Biz Kimiz?

TeknikDenizcilikLogo

Teknik Denizcilik, 2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından deneyim ve bilgi aktarımı sağlamak amacıyla küçük bir topluluk olarak başladı. Uzakyol stajından dönmüş son sınıf öğrencileri alt dönemlerine yaşadıklarını ve öğrendiklerini aktarırken zamanla topluluk büyümüş bölümle birlikte etkinlikler düzenlemeye başlamıştır. Bilgi-tecrübe aktarımı devam ederken dostluk ve abilik süreci gelişmiştir. Topluluk hem bilgi aktarımının kolaylaşması hem de düzenli olması amacıyla 2017 yılının sonlarında şu an bulunduğunuz web sitesinin yapımına karar verilmiş, 2018’e girerken çalışmalar başlamıştır.

Topluluk olarak denizcilik sektörüne mühendislik, karakter ve cesaret üçlüsünü Yıldız markasıyla kazandırmayı amaçlayıp bu yolda çalışmayı sürdürmekteyiz. Bölüm, fakülte ve kulüp paydaşlarımızla birlikte hem öğrenci niteliğini artırmayı hem de sosyal etkinliklerle bütünlüğümüzü kuvvetlendirmeye devam ediyoruz.

Son olarak, Teknik Denizcilik, Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü T-Blok’ta ve denizler üstünde seyrüsefer yapan gemilerinde mesleğini sevenlerce yürütülmektedir.

Teknik Denizcilik adına,
Kerim Kaan Dönmez
19 Ocak 2018