5. Denizin Yıldızları

5. Denizin Yıldızları

besinci-denizinyildizlari
Kariyer Günleri Etkinliği Sektör-Öğrenci Buluşması

Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği ve Gemi ve Denizcilik Kulübünün katkılarıyla 3-4 Ekim tarihleri arasında Yıldız Kampüsü Oditoryum’da beşincisini düzenlenen 5.Denizin Yıldızları Sektör-Öğrenci Buluşması etkinliği tamamlandı.

5. YTÜ Denizin Yıldızları Etkinliği Koordinatörlüğü’nü Gemi Makine İşletme Mühendisliği öğrencisi Lisan Taha Açın yaptı. Sektörün önde gelen firmaların katıldığı Denizin Yıldızları Etkinliğinde bu yıl bir başka coşku vardı.350 ye yakın öğrencinin katılımıyla gerçekleşen programa sadece YTÜ Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi yanında Deniz Harp Okulu Mezunu Denizciler de katıldı.

3 Ekim Pazartesi günü açılış 10.00’da başladı.Etkinliğin açılış konuşmalarını Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yasin Üst, GEMİMO Başkanı Müh. Feramuz Aşkın gerçekleştirdi.

Öğle arasının ardından İnce Denizcilik , VBG Bilka Denizcilik ve MSC Turkey sunumlarını yapıp öğrencilerin sorularını yanıtladı.

İkinci oturum 4 Ekim Salı Günü saat 10.00′ da başladı.Denizin Yıldızları sektör – öğrenci buluşması etkinliğinin sabah oturumunda Geden Line ve Turkon Holding, Öğle arasından sonra ise Kıran Holding, Chemfleet-CSM Denizcilik, Çebi Denizcilik sunumlarını yapıp öğrencilerin sorularını yanıtladı ve Yıldız Kampüsü Oditoryum’da beşincisini düzenlenen Denizin Yıldızları Sektör-Öğrenci Buluşması etkinliği tamamlandı.